
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 9.7 mm |
| Width | 4.4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 38 |
| Height | 1.2 mm |
| Thickness | 1 mm |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Interface | HDMI |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1 V |
| Number of Channels | 12 |
| Nominal Supply Current | 110 µA |
| Min Breakdown Voltage | 9 V |
| Operating Supply Voltage | 5 V to 5.5 V |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1073
Distributors
pcbx
Unit Price$0.47184
Ext.Price$0.47184
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.47184 | $0.47184 |
| 10 | $0.37114 | $3.71140 |
| 50 | $0.32110 | $16.05500 |
| 100 | $0.27781 | $27.78100 |
| 500 | $0.19439 | $97.19500 |
| 1000 | $0.17916 | $179.16000 |
